
Slik blir Norges første Trans Pride
1.-5. september arrangerer Pasientorganisasjonen for kjønnsinkongruens (PKI) Trans Pride i Oslo, Bergen og Trondheim.
Norges første Trans Pride avholdes 1.-5 september i Oslo, Trondheim og Bergen. Det er Pasientorganisasjonen for kjønnsinkongruens (PKI) som har tatt initiativ til den store feiringen.

Under festivalperioden kan du blant annet få med deg performancer med Maple Thorpe i Haus of Friele og Sultan «Queen Sultan» Hadaddeen. Mens du lørdag 4. september kan få med deg noen rå DJ-set og et uforglemmelig «Trans Party» i både Oslo og Bergen.
Kjenner du til en person som har gjort noe ekstra gjevt for transpersoner? 4. september deler PKI ut Esben Esther-prisen. Du kan sende inn dine forslag til kandidater på e-post til [email protected]. Utdelingen av prisen vil foregå i Bergen og deles ut av Kathrine Nødtvedt, Byråd for kultur, mangfold og likestilling.
Trans Pride arrangerer også filmfestival lørdag 5. september fra klokken 12 til 16. Her er det mulig å sende inn egne bidrag til [email protected] via wetransfer.com. Bidraget kan ikke overstige 20 minutter.
Filmene vil vises på SYNG i Oslo (Nedre gate 8). Er du i Trondheim eller Bergen vil du kunne se filmene over Zoom. I Bergen vises filmfestivalen på Bergen Kjøtt (Skutevikstorget 1). I Trondheim er det foreløpig ikke klart hvor filmene vil vises.
Klikk her for mer informasjon og fortløpende oppdateringer om Trans Pride.
Program for Trans Pride 2021:
Onsdag 1. september
Torsdag 2. september
Fredag 3. september
Lørdag 4. september
Søndag 5. september
-
Trygghetsskapende barnesamtaler i etterkant av masseskytingen i Oslo
-
– Vi er skeive, vi er her, og vi blir
-
PST: Flere aktører har evne og vilje til å gjennomføre terror i Norge
-
Polen: «lhbt-frie soner» må avskaffes
-
Trosministeren: – Vil snakke med tros- og livssynssamfunnene om ønsket fra Skeiv Verden
-
– Medisinen ligger i å få være en del av fellesskapet og være sammen med venner og kjære
-
Noen fortellinger om mot
-
Mamma er redd
-
Pride-solidaritetstog i Mo i Rana
-
– Jeg vokste opp på London Pub