Kjendis
Kristen Stewart har giftet seg
Skuespilleren og Dylan Meyer giftet seg i all hemlighet på en restaurant i Los Angeles søndag.

Skuespiller Kristen Stewart (35) var sist å se på det store lerretet i en av fjorårets beste filmer; den skeive romantiske thrilleren «Love Lies Bleeding».
Romantikken synes å blomstre utenfor filmen også.
Søndag melder TMZ at Kirsten Stewart og forloveden Dylan Meyer ga hverandre sitt ja under en intim seremoni på den meksikanske restauranten Casita Del Campo i Los Angeles på søndag.
VG, som først skrev om bryllupet, forteller at Stewart og Meyer møttes første gang på et filmsett i 2013, men det var ikke før i 2019 de ble et par. Dette skjedde etter at Stewart hadde gjort det slutt med sin daværende kjæreste Stella Maxwell.
Barn og forbilde
Stewart har en lang film-cv: Etter at hun for alvor ble kjent som Bella Swan i «Twilight»-serien, være å se i filmer som «Certain Women» (2016), «Lizzie» (2018), «JT Leroy» (2018), og hun ble Oscar-nominert for rollen som Diana i filmen «Spencer» (2021).
I forbindelse med overnevnte «Love Lies Bleeding» ga hun et uvanlig langt og åpent promo-intervju med The Rolling Stones. Her snakket hun og nå kona, Meyer, om blant annet forholdet og ønsket om å få barn sammen:
«Jeg er ikke redd for å være gravid. Jeg er ikke redd for å få barn. Men jeg er så jævla redd for å føde», sa Stewart, som likevel har lagt planer om at de skal bære frem hverandres barn.
Hun fortalte videre om forholdet til Jodie Foster som hun spilte sammen med som barn i «Panic Room» (2002». Foster har vært som en mentor for henne, i livet og i filmbransjen.
Det nygifte paret skal ennå ikke ha kommentert ekteskapet offentlig.