
Mer flørting for Eve og Villanelle
Tredje sesong av serien «Killing Eve» får premiere i løpet av våren.
Les også
-
Romantikk, avhengighet og nevroser
Mae Martin begynte med kokain som 14-åring, og med avrusning som 18-åring. Disse erfaringene har hun tatt med seg både i hovedrollens forhold til kjæresten (Charlotte Ritchie), men også til foreldrene.
-
Batwoman må redde eksen
Kate Kane (Ruby Rose) ble sparket ut av militærakademiet i Gotham fordi hun er åpen lesbisk. Det kostet henne også kjæresten Sophie.
-
En trygg bottom og en autist
Det som skiller Josh Thomas’ nye serie fra andre familie- komedier, er at den behandler sorg, sex, kjærlighet og kampen for uavhengighet, på en mørk og humoristisk måte.
-
Livslang kjærlighet
I «Grace and Frankie» har advokatpartnerne Robert og Sol kommet ut som homser og kjærester til sine respektive koner. Ikke alle vet at Lily Tomlin som spiller Frankie, har vært sammen med sin Jane i 49 år.
-
Mer flørting for Eve og Villanelle
Tredje sesong av serien «Killing Eve» får premiere i løpet av våren.
-
Tennislag med transtema
Serien handler om tennislaget på en japansk ungdomsskole som trues med nedleggelse.
-
RuPaul på rømmen
Fredag 10. januar har Netflix-serien «AJ and the Queen», med selveste RuPaul i hovedrollen, premiere.
-
Hva er galt med meg?
Om angsten som følger skeive i et heteronormativt samfunn.
-
Ny norsk webserie
To unge, skeive kvinner navigerer seg gjennom 20-årene.
-
På tide å gifte seg?
I nettserien «EastSiders» blir skeive karakterer skildret realistisk uten at legningen blir det viktigste i plottet.
Tredje sesong av serien «Killing Eve» får premiere i løpet av våren. Nylig kom nyheten om at BBC America har bestilte en fjerde sesong av serien. De nye rundene med «Killing Eve» har i likhet med de forrige, kvinnelige manusforfattere: Phoebe Waller-Bridges skrev første sesong, Emerald Fennel den andre som hovedforfatter, i tredje runde har Suzanne Heathcotes manusansvar, mens nok en ny kvinnelig manusforfatter sies å være klar for sesong fire. Dermed er det klart for mer dødelig flørting mellom Sandra Ohs karakter Eve Polastri og leiemorderen Villanelle, spilt av Jodie Comer.
I siste episode av andre sesong ligger Eve tilsynelatende livløs igjen på bakken etter et møte med Eve – som skjøt henne i ryggen. Lite er røpet om handlingen i tredjesesongen, men skal visstnok i store trekk dreie seg om hennes evne og muligheter til å vende tilbake rent følelsesmessig. Traileren for den kommende sesongen på HBO er varslet å komme i mars.