
Open Drag Stage på Kulturhuset
Lørdag 29. august åpner Open Drag Stage dørene på Kulturhuset i Oslo. Denne kvelden får du oppleve gøyal, spennende og pirrende dragkunst servert av både ferske artister og profesjonelle drag royalties i et variert program.
Open Drag Stage er et dragshow der både nye og erfarne dragartister deler scene. Publikum får servert en variert blanding av artister, underholdning og uttrykk. Her kan du få gjensyn med favorittdronningene dine og kanskje oppdage de nye stjernene på draghimmelen.
Ildsjelene Katinka Steensgaard og Remi Johansen Hovda startet Open Drag Stage i 2017 som et resultat av et felles savn.
– Vi savnet en scene der både nye og erfarne dragartister kunne få vist seg fram, testet ut nye ideer og sammen utvikle dragsjangeren i Norge, sier Katinka og Remi.
Ideen tok fyr og publikum strømmet til Elsker og sørget for fulle hus. Siden den gang har Open Drag Stage gitt fødselshjelp til gryende dragartister og de har tatt konseptet ut til andre arenaer, som Oslo Kulturnatt og Elvelangs.
Lørdag 29. august åpner Open Drag Stage dørene på Kulturhuset i Oslo. Denne kvelden får du oppleve gøyal, spennende og pirrende dragkunst servert av både ferske artister og profesjonelle drag royalties i et variert program.
På grunn av korona-pandemien er det to show fordelt på to tidspunkt. Samme show kjøres kl. 18.30 og kl. 21, men etter siste show kommer artistene rundt og hilser på publikum.
Lørdag 29. august kl. 18.30 og 21, aldersgrense 20 år, Kulturhuset, Youngs gate 6, Oslo
Info: Open Drag Stage
Les også
-
Mye ser ut til å gå til helvete, men det finnes lyspunkter
Arbeidstittelen på Blikk nr. 3/25 har vært «verden er større».
-
Søker jurymedlemmer til skeiv nordisk litteraturpris
Den skeive litteraturprisen Prisma har startet forberedelsene til årets utdeling.
-
Kristen Stewart har giftet seg
Skuespilleren og Dylan Meyer giftet seg i all hemlighet på en restaurant i Los Angeles søndag.
-
Hen skal gjøre om kunsthall til sansehage
I fjor gjorde Damien Ajavon seg synlig med utstillingen «Queer Utopia» på utsiden av Rosenkrantz’ gate 14. Nå skal kunstneren omgjøre Kunsthall Oslo til en hage.
-
Pluss
Museum: Ambisjonen er at det som vil bli stående er historiene om transglede
Med en storslått jubileumsutstilling i London feirer Museum of Transology ti år med innsamling av transminner. Over tusen objekter, med tilhørende personlige historier, står på utstilling denne våren.
-
Pluss
Tar skeiv norsk vinfestival ut i verden
To år etter oppstarten utvides oransjevinfestivalen, som i år skal arrangeres i både Stockholm og København - i tillegg til Oslo.
-
Pluss
Et lappeteppe av skeiv historie
Den Kvinnliga Medborgarskolans utopiske prosjekt fra 1920-tallet inspirerer fortsatt skeive kunstnere.
-
Pluss
Skogsarbeideren
For kunstneren Åsa Elzén representerer Fogelstadgruppens arbeid en mulighet for lesbisk cruising. Selv gjør hun skogen til et kunstverk.
-
Pluss
Ny duo gjør countrymusikken enda skeivere
Den ene halvdelen av albumaktuelle Torres & Julien Baker hadde egentlig håpet at de ikke trengte å snakke så mye om identitet lenger. Men verden endret seg. Igjen.
-
– Jeg ble overrasket over at min kronikk skapte så store reaksjoner i kommentarfeltet
Bjørn Halvard Berget skrev innlegget «Ut av et skap og inn i flere skuffer». Nå spør han: Skal vi bare høre på skarptromma?