TORA til Oslo Pride
– Det har vært min drøm i så lang tid å få lov til å spille på Oslo Pride, sier Tora Dahle Aagård.
Tora Dahle Aagård skal opptre for publikum i Pride Park under Oslo Pride 2021 med bandet TORA.
Bandet har gjort seg bemerket for bluesinspirert pop-rock og slapp debutalbumet «TORA» i 2019. «GIRLS», som kom året etter, ble nominert til Spellemannprisen i kategorien blues.
– Tora er et navn verdt å merke seg på musikkscenen, og hun leverer et sterkt sceneshow hvor man ser tydelig at hun elsker å opptre! Tora er en stor inspirasjon for mange, noe hennes store følgerskare på instagram vitner om. Musikken hennes er ærlig, og ofte inspirert av hendelser i hennes eget liv. Dette skaper en helt unik nærhet med publikum, sier fagsjef for event og booking, Majken Evensen i pressemeldingen.
Aagård selv er tydelig spent på feiringen.
– Jeg har ikke fått opplevd selve festivalen selv, men jeg har vært i byen uka før, og man kjenner jo den følelsen. Følelsen av frihet – liksom – nå er det vår tid til å skinne! Jeg får helt gåsehud bare av å snakke om den, den er så magisk, hele pakken med glede. Det har vært min drøm i så lang tid å få lov til å spille på Oslo Pride, forteller Tora Dahle Aagård.
Bandet TORA består av Aagård (gitar og vokal), Isak Selveit (bass), Guri Tranås (kor), Andreas Dahle Aagård (gitar) og Magnus Galguften (trommer).
Fullstendig program for årets Oslo Pride offentliggjøres 1. juni 2021.
-
Pluss
Før så danseren det å være feminin som en svakhet – nå ser han det som en styrke
I sin nye forestilling «Kauk», som har premiere torsdag, utforsker Magnus Myhr skeivt sinne.
-
Pluss
Skeiv kunstner deltar med lydverk i ny kunstutstilling: – Alt er forgjengelig
Torsdag åpner kunstgalleriet Trolldays & Trollnights, som holder til i arbeiderboligen til Sætre Kjeksfabrikk på Vålerenga, utstillingen «Nekrolog». Bjørn Hatterud stiller ut lydverk.
-
Pluss
Skal snakke om tro, sex og kjærlighet
Det skeive perspektivet er sentralt når Dag Johan Haugerud og Steinar Opstad møter Brynjulf Jung Tjønn til samtale om skriving, tro, tilhørighet og utenforskap på Litteraturhuset i Oslo.
-
Pluss
Usikker fremtid for skeiv dating på tv: – Ikke planlagt ny sesong
Nylig ble det klart at BBC skrinlegger både «I Kissed a Boy» og «I Kissed a Girl». Hva som skjer videre med den norske versjonen «I Kissed a Boy» er foreløpig uavklart.
-
Pride i nord trenger samarbeid – ikke maktkamp
– Det er grunn til bekymring når konflikten mellom FRI og Arctic Pride nå eskalerer i offentlighet, skriver lederne i Harstad og Alta Pride.
-
Pluss
Skeiv stand-up-stjerne og scenekunstner kommer til Oslo i mai
Den amerikanske komikeren, poeten og performanceartisten Alok, som er kjent for å formidle en romsligere forståelse av kjønn, skal opptre på Cosmopolite.
-
Pluss
Pride i Troms og Finnmark: – Medlemsdemokratiet er vekke
Eigarane i FRI Troms og Finnmark har kasta styret i Arctic Pride. Det gamle styret hevdar avgjera er ugyldig.
-
Miley Cyrus blir med når 20-årsjubileet for Hannah Montana feires: – En del av hvem jeg er
20 år etter at «Hannah Montana»-serien hadde premiere på Disney Channel skal jubileet feires.
-
Pluss
Bymiljøetaten skal lede Oslo kommunes paradeflåte: – Opptatt av å vise at Oslo kommune er med
– Det er viktig at vi husker på at dette også er en kamp, sa Magne Mikal Hustavenes fra Gravplassetaten, som var fjorårets ansvarlige for Oslo Kommunes Pride-paradeflåte da de fredag ga stafettpinnen videre til Bymiljøetaten.
-
Pluss
Noen få skeive Oscar-vinnere
Fire filmer med skeive aktører eller skeiv tematikk hentet hjem Oscar under nattens prisutdeling.